KONTAKTY

Euro Optika s.r.o.
Púchovská 10
Bratislava
tel: +421 244 872 287
napíšte nám
0905 418 244
mobil: 0905 418 244

OTVÁRACIE HODINY

 

Púchovská 10

 

Pondelok

Utorok

Streda

Štvrtok

Piatok

 

09:00

09:00

09:00

09:00

09:00

 

-

-

-

-

-

 

18:00

18:00

18:00

18:00

18:00

Sobota 09:00 - 13:00
Nedeľa zatvorené

Prestávka: 12:00 - 13:00

 

Bezbarierový vstup do predajne

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt piktogram bezbarierovy vstup

Parkovanie zadarmo pred predajňou (vždy bez problémov).

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt piktogram parkovisko


Šošovky

Okuliarové šošovky

 

Výber okuliarových šošoviek závisí najmä na druhu očnej chyby, ale aj na potrebách a predstavách nositeľa okuliarov.

V prípade, že zákazník nosí rôzne dioptrie do diaľky a do blízka, môžu sa použiť bifokálne alebo multifokálne okuliarové šošovky. Tým sa nositeľ vyhne potrebe striedať okuliare a  docieli sa zrakové pohodlie klienta.

Hrúbka a lahkosť okuliarových šošoviek sa dá ovplyvniť zvolením vhodného indexu lomu a správneho materiálu, z ktorého sú šošovky vyrobené (plast, sklo). Do úvahy je potrebné brať aj velkosť a tvar okuliarového rámu.

Dioptrické okuliarové šošovky môžu byť rôzne zafarbené podľa predstáv zákazníka, alebo môžu byt vyrobené z materiálu, ktorý reaguje na intenzitu UV žiarenia zmenou svojho zafarbenia (farba okuliarovej šošovky sa mení od čírej až po tmavohnedú alebo tmavosivú).

Naša ponuka zahŕňa širokú škálu okuliarových šošoviek od rôznych výrobcov, napr. Essilor ktorý vyrába šošovky odolné voči zarosovaniu OPTIFOG , Rodenstock či Zeiss .

Spôsob čistenia okuliarových šošoviek výrazne ovplyvňuje ich životnosť a kvalitu Vášho videnia, preto mu venujte náležitú pozornosť.

Multifokálne okuliarové šošovky

Ponúkame a špecializujeme sa na najmodernejšie multifokálne okuliarové šošovky

Varilux S series

od spoločnosti Essilor.

V predajni na Púchovskej ul.č.10 Vám nové okuliare zameriame  najmodernejšou digitálnou metódou pomocou prístroja Visiooficce čím sa dosiahne úplná individualizácia okuliarov.

 

Vďaka okuliarovým šošovkám Varilux S series, dokonale prispôsobeným Vašim individuálnym potrebám môžeme po prvý raz užívateľom progresívnych okuliarových šošoviek sľúbiť videnie celkom bez obmedzenia.

 

S konkrétnym výberom vhodných okuliarových šošoviek si rozhodne nechajte poradiť u našich odborníkov – očných optikov.

 

Kontaktné šošovky

V našej očnej optike Vám okrem odborného poradenstva a odbornej aplikácie kontaktných šošoviek ponúkame aj nasledujúce produkty:

 

•  Johnson & Johnson

Acuvue Oasis with Hydraclear, Acuvue Advance with Hydraclear, Acuvue 2, 1-Day Acuvue TruEye, 1-Day Acuvue Moist, Acuvue Bifocal, Acuvue Advance for Astimatism,  Acuvue 2 Colours, Surevue

•  Bausch & Lomb

SofLens daily disposable, SofLens 59, Pure Vision (Toric), SofLens Natural Colors, OPTIMA FW, OPTIMA TORIC, a iné.

•  CooperVision

AVAIRA, Biofinity, Frequency 55 (Aspheric), a iné.

•  Ciba Vision

Air Optix Aqua, Air Optix Night&Day, Air Optix for Astigmatism, Air Optix Aqua Multifocal, Focus Dailies All Day Comfort, a iné.

 

 

Doplnky ku kontaktným šošovkám

  • roztoky na kontaktné šošovky - SOLO-care AQUA, AO Sept plus, Opti-free (RepleniSH), Renu MultiPlus, MULTI Plus Ultra, ESO
  • očné kvapky - AQuify, Renu MultiPlus (umelé slzy)
  • dalšie príslušenstvo -  púzdra na KŠ, pinzety a pod.

 

Starostlivosť

 

Pri nosení kontaktných šošoviek je dôležité dodržiavať starostlivosť. Čistenie kontaktných šošoviek je nutné, pretože pri ich nosení sa na povrchu usadzujú nečistoty z vonkajšieho prostredia, a taktiež lipidy a proteíny produkované slzami. V prípade nedostatočnej starostlivosti môže dôjsť k rôznym komplikáciám (zápaly, alergické reakcie, infekčné rohovkové vredy) a zhoršeniu znášanlivosti kontaktných šošoviek .

 

Ak sa rozhodnete nosiť kontaktné šošovky, mali by ste sa vopred informovať a premyslieť si, podľa doporučenia a odborných rád kontaktológa, aký typ kontaktných šošoviek je pre Vás najvhodnejší (jednodňové, dvojtýždňové, mesčné a pod.). Pri nosení kontaktných šošoviek je potrebné, aby ste dodržiavali rady a doporučenia vášho kontaktológa.

 

 

História a vývoj kontaktných šošoviek

V roku 1953 objavil český prof. Otto Wichterle materiál podobný fyziológii ľudského oka, ktorý bol vhodný na výrobu kontaktnej šošovky. Prvé kontaktné šošovky podľa českého patentu sa začali vyrábať v šestdesiatych rokoch minulého storočia.

V roku 1971 odkúpila Wichterleho patent americká spoločnosť Bausch and Lomb, ktorá otvorila trh s mäkkými hydrogélovými šošovkami.

Stúpajúci pokrok vo výrobe kontaktných šošoviek nám umožnuje oveľa väcší výber a lepšiu starostlivosť.

Pokrok vo výrobe sa dostal až tak daľeko, že kontaktné šošovky môžete mať na oku počas celého dňa, aj v priebehu spánku.

Kontaktná šošovka sa stala neviditeľnou korekčnou pomôckou pre nositeľa, ktorému prekážajú okuliare napr. pri športe, práci, zábave a iných činnostiach.

Pre zmenu či zvýraznenie farby Vašich očí je tu pre Vás široký výber farebných kontaktných šošoviek.

Ak ste si nezvykli na pravidelnú starostlivosť o kontaktné šošovky sú tu pre Vás jednodňové kontaktné šošovky. Na konci dňa použité šošovky vyhodíte a druhý deň použijete nový pár.

 

OTg1N2I