KONTAKTY

Euro Optika s.r.o.
Púchovská 10
Bratislava
tel: +421 244 872 287
napíšte nám
0905 418 244
mobil: 0905 418 244

OTVÁRACIE HODINY

 

Púchovská 10

 

Pondelok

Utorok

Streda

Štvrtok

Piatok

 

09:00

09:00

09:00

09:00

09:00

 

-

-

-

-

-

 

18:00

18:00

18:00

18:00

18:00

Sobota 09:00 - 13:00
Nedeľa zatvorené

Prestávka: 12:00 - 13:00

 

Bezbarierový vstup do predajne

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt piktogram bezbarierovy vstup

Parkovanie zadarmo pred predajňou (vždy bez problémov).

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt piktogram parkovisko


Okuliare

Dioptrické okuliare

Okuliare sú najstaršou a najspoľahlivejšou pomôckou na korekciu zrakových chýb. Aj keď kedysi boli okuliare len nutným zlom, dnes sa pre väcšinu nositeľov stali aj módnym doplnkom, šperkom. Estetické hľadisko je však len druhoradé. Na to, aby vám okuliare dobre slúžili, musia byť kvalitné a odborne vyhotovené.


Okuliarové rámy súčasnosti sú vyrobené z nových, moderných materiálov. Sú mimoriadne ľahké, pružné a v prípade potreby takmer neviditeľné.


V našej ponuke sa nachádza široká paleta kvalitných okuliarových rámov svetových značiek.Výber okuliarového rámu je dôležitý, preto mu venujte dostatok času a nechajte si poradiť odborníkom, ktorý Vaše potreby dokáže zhodnotiť aj po technickej stránke!

Slnečné okuliare


Kvalitné slnečné okuliare musia spĺňať niekoľko dôležitých podmienok.
Chrániť zrak pred UV žiarením, ktoré môže spôsobiť zákaly šošovky, prípadne iné komplikácieAbsorbovať slnečné žiarenie podľa potreby zákazníka. Filtre s označením 0 a 1 sa používajú v ochranných alebo imidžových okuliaroch. Bežné slnečné okuliare majú filter s označením 2 a 3. Filtre s označením 4 sú určené pre extrémne podmienky (hory, more), a nie sú vhodné pri šoférovaní.Nesmú skreslovať obraz. Dlhodobé nosenie nekvalitných slnečných okuliarov môže poškodiť váš zrak.
Špeciálne vlastnosti niektorých šošoviek:


Polarizačné filtre – vhodné pri šoférovaní, pri vodných aj zimných športoch
Okuliare do hmly a dažďa - žlté, oranžové šošovky
Antireflexná úprava na vnútornej ploche šošovky – znižuje vplyv rušivých odrazov svetla
Zrkadlová úprava na vonkajšej ploche šošovky– taktiež znižuje vplyv rušivých odrazov svetla

Pri výbere slnečných okuliarov Vám radi odborne poradíme s ohľadom na Vaše potreby.


Športové okuliare


V našej optike Vám ponúkame športové okuliare svetoznámej značky Adidas. Na športové okuliare sú kladené iné nároky, ako na bežné dioptrické či slnečné okuliare.
Značkové okuliare Adidas Vám ponúkajú inovatívne a komplexné optické riešenie individuálne pre všetky druhy športu, napr. bicyklovanie, beh, golf, lyžovanie, atď., ako aj pre bežné a imidžové nosenie.
Kvalitné športové okuliare značky Adidas spĺňajú nasledujúce vlastnosti:

 

 


Vision concept (maximalizácia efektu videnia) – polarizačné šošovky, šošovky bez prizmatických efektov (bez skreslenia obrazu pri zaoblených šošovkách), vymenitelné šošovky (podľa intenzity svetla), zaoblenie rámu aj šošoviek pre optimálne šírku zorného pola, jednoduché vkladanie patentovaných dioptrických klipov, technológia Clima Cool TM proti zahmlievaniu.

 

Protection concept (bezpečnosť nosenia) – 100%UV filter, šošovky sú odolné voči poškriabaniu aj nárazom, zaoblenie rámu aj šošoviek zabezpečí ochranu očí, ochrana pred stekaním potu do očí.

 

Fit concept (komfort nosenia) – okuliare sú ľahké, rôznych veľkostí, možnosť prispôsobenia straničiek či nosníka, straničky sú zakončené materiálom, ktorý zabraňuje skĺznutiu okuliarov z uší, a v prípade potreby sa dajú vymeniť za flexipás.


Durability concept (odolnosť) – namiesto zlomenia rámu sa pri silnom náraze straničky uvolnia z bezpečnostného uzáveru, použité materiály sú extrémne ľahké, odolné a flexibilné, šošovky sú odolné voči poškriabaniu či rozbitiu.

YjJjMWEzM